TORONTO- CN TOWER, RIPLEY'S AQUARIUM

Symbolem i obowiązkowym punktem  zwiedzania Toronto  jest górująca nad miastem

Symbolem i obowiązkowym punktem zwiedzania Toronto jest górująca nad miastem
 wieża CN TowerWysoka na 553 metry CN Tower do niedawna była najwyższą wolno stojącą budowlą świata. W 1995 roku wieża została jednym z 7 Cudów Świata!  Na początku miała ona służyć wyłącznie jako antena telewizyjna i radiowa, natomiast zmieniono zdanie i stwierdzono, że będzie doskonałą atrakcją, która przyciągnie mase turystów. 
 Warto wjechać na wysokość 446.5 metrów, gdzie znajduje się najwyższy na świecie punkt obserwacyjny i zobaczyć niesamowitą, jakże olbrzymią panoramę miasta. Osobiście na wieże wjechałam 2 dni temu i bylam w szoku jak dużo jest drapaczy chmur w Toronto.
 CN Tower posiada także najdłuższe stalowe schody świata - liczą one aż 2 579 stopni. Dla osób odważnych, lubiących poczuć adrenaline znajdzie się również atrakcja, a mianowice Edge Walk - spacer po krawędzi CN Tower. Osobiście w życiu bym się na to nie odważyła, dla mnie chodzenie po szklanej podłodze było już wielkim wyzwaniem...;D
 Tuż obok CN Tower wznosi się stadion Rogers Centre, mieszczący 53 tys. widzów. Bpierwszym obiektem tego typu z całkowicie krytym dachem. To właśnie tu rozgrywają mecze dwie najbardziej znane drużyny Toronto: baseballowa drużyna Blue Jays oraz drużyna futbolu kanadyjskiego ArgonautsDodatkowo, przy ładnej pogodzie otwierany jest dach.  Miałam takie szczęście, że podczas pobytu na CN Tower mogłam oglądać (a raczej słuchać przy takiej odległości) z góry, jeden z meczy Blue Jays, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Zdecydowanie po tym jak zobaczyłam "niebieskie Toronto", czyli w strojach Blue Jays, pozwolę sobie stwierdzić, że Kanadyjczycy zdecydowanie żyją futbolem, kanadyjskiem futbolem.
Ripley`s Aquarium, zbudowane tuż przy wieży, chwali się m.in. najdłuższym w całej Ameryce Północnej podwodnym tunelem, pod olbrzymim zbiornikiem o pojemności prawie 2,5 miliona litrów, w którym pływają rekiny, płaszczki i inne stworzenia wodne.


Akwarium zachwyca wielkością i jakością pokazywania morskich stworzeń. Szyby powiększające, przejścia wewnątrz akwariów, bąblowe groty z podglądem wewnątrz akwariów. Możliwość dotknięcia niektórych gatunków ryb- niesamowite !!
 
5 komentarze

 1. Ale czas, na maxa zazdroszczę!:) Też bym chciała odwiedzić Toronto!!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie myślałem o odwiedzeniu Toronto. Na słowo "największe metropolie" zawsze do głowy przychodził mi Nowy Jork czy Tokio. Jednak okazuje się, że i Kanada może robić wrażenie. Zdjęcia niebotycznych wieżowców zawsze wzbudzały we mnie fascynację. Jak wspomniałaś o tym Edge Walk, to sobie wyobraziłem siebie podczas takiego spaceru. Zawał na samą myśl!

  http://brewilokwencja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ta Kanada jet piękna.
  Nie mogę się na patrzeć na te zdjęcia.
  Mam wrażenie, ze ludzie tam żyją tak spokojnie.

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę, taki wyjazd to niezapomniane przeżycie :)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy